Logo Tasarımları

Çarpıcı bir logo kesinlikle mükemmel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Bir logonuz yoksa veya logonuzun güncellenmesini istiyorsanız, logo tasarım servisimiz dikkate değerdir.

Logo tasarım hizmetimizi tercih ederseniz, tasarım ekibimiz ihtiyaçlarınızı dinledikten sonra birkaç farklı logo oluşturacak ve daha sonra bu konseptlerden birini nihai bir logoya dönüştüreceğiz.

Logo tamamlandıktan sonra dilediğiniz yerde kullanabilmeniz için vektör tabanlı olarak tarafınıza teslim edilir.

Gereksinimlerinizi tartışmak ve size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

LOGO HAYATI

Bir logonun gücü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen yazımızı okuyunuz. Logo çalışmalarına başlamadan önce yazımızın size çok daha fazla yardımcı olabileceğimize inanıyoruz…


İşte başlıyoruz…

Logo Dünyası

Evinizden çıktığınız anda bir logo saldırısıyla karşılaşmamak artık neredeyse imkansız. Çünkü logolar her yerde.
Birkaç saniye gözlerinizi kapatın ve aklınıza ilk gelen logoları düşünün!
Muhtemelen birkaç saniye içerisinde gözünüzün önüne bu logolar gelmeye başlayacak.


Logolar günlük hayatımızın bir parçasıdır. Logolar; öyle ya da böyle, kişi ya da şirket farkında olsun ya da olmasın, bir markayı ve hikayelerini dünyaya yansıtırken, satın alma kararlarımızı da etkilerler.

Peki bir logonun amacı tam olarak nedir?

Müşterilerinize doğru mesajı iletecek bir logoyu nasıl oluşturuyorsunuz?

Logonun Amacı Nedir?

Bir logonun şirketinizin hayatında oynadığı ilk ve en önemli rol tanımlamadır.
Kitlenizin, işletmenizi başkasının önünde tanımasına, tanımlamasına ve seçmesine yardımcı olurlar.

Zaman ilerledikçe modaya uygun olarak kabul edilen her şey değişecektir. Bir şeyleri geliştirmek ve tasarlamak için kullandığımız araçlar yeni ve beklenmedik şekillerde gelişecek ve büyüyecektir.

Günün sonunda, logonuzun, ne olursa olsun yapacağı en önemli şey; sizi, ürününüzü, işinizi veya hizmetinizi tanımlamak olacaktır.

Logonuz için herhangi bir fikir üzerinde çalışmadan önce, mevcut iş ortamınızla ilgili her şeyi anlamalısınız.

Rakiplerinizin logolarının nasıl göründüğüne bakın. Kullandıkları semboller ve renkleri inceleyin.

Logolar mı ön planda, yoksa verdikleri hizmetler mi?

Renkler yaptıkları işleri temsil ediyor mu?

Sizce sadece logo mu satıyor?

Sizi temsil edecek renkler hedef kitlenizin sizi tanıyacağı ve güvendikleri renkler olacak.


Bir logonun amacı gerçekten bu kadar basit. Bir mesaj veya dağınık ayrıntılarla aşırı karmaşıklaştırmaya çalışmayın. Ne de olsa logonuz markanızın yüzüdür.

Logo işi bir Strateji, Sanat Değil!

Logolar markanızın görsel bir temsilidir, bu yüzden onları bir sanat eseri gibi düşünmemek gerekir. Logolar, işletmenizin strateji için kullandığı bir araçtır.

Hedefiniz sadece güzel bir logo tasarlamak olmamalı!

Bunun yerine amacınız; hedef kitleniz rakiplerinizin devasa denizinde yüzerken siz şirketinizi tanımlayabilecek ne kadar hızlı bilgi verebilirsiniz, bu olmalı!

Bu, bir logonun elbette iyi görünemeyeceği anlamına gelmez. Ancak, tanımlama kolaylığından sonra bu faktörü ikincil olarak düşünmelisiniz.

Gizli Anlamlar Gerekli Değildir!

Logo tasarımcıları için hemen anlam dolu bir logo hazırlamaya çalışmak oldukça yaygın bir uygulamadır. Bunun yerine bir numaralı hedefe, yani kendinizi tanımlamaya odaklanın.

Logoyu hayata geçirdiğiniz andan itibaren müşterileriniz için anlam veya mesajlarla dolmaya başlar. Müşterileriniz markanızı tanımaya ve güvenmeye başladığında, pazarladığınız her hizmet logonuza anlam katar. İşte o zaman logonuz sizinle bir bütün olur.

Logolar Neden Önemlidir?

Logolar Markanızın Yüzüdür…

Herhangi bir şirketi ya da markayı düşünün. Lego, Coca Cola, Reebok, İkea, Ford…
İlk düşündüğünüz şey muhtemelen logoları, değil mi?

İyi bir logo, müşterinizin zihninde markanızın anlık bir hafızasını sağlar. Basit şekiller ve renkler insanların işlemesi için en kolay şeydir ve ezberlemek kelimelerden çok daha kolaydır.

Bu nedenle, logonuz benzersiz, basit bir görüntü ise, pazardaki kalabalığın arasından sıyrılır ve müşterilerinizin sizi bulmasını ve tanımasını kolaylaştırır.

Marka, Karar Verdirir…

Müşteriniz logonuza baktığında, estetik açıdan hoş bulsun ya da bulmasın, bu konuda yargıda bulunmaya başlayacaklardır. Bu görüntü onların sizi bir şekilde görme biçimlerini değiştirecek. Müşteriniz logonuzun eğlenceli, pahalı, kurumsal veya radikal olsun çok fazla şey olduğunu düşünüyorsa, bundan kaçınacaktır.

Markanız ve logonuz, müşterilerinizin dünyalarında anlam yaratıyorsa satın almayı düşüneceklerdir. Satın alma ihtiyacını ortaya koyan tek şeyin logonuz olduğunu düşünüyorsanız da büyük bir yanılgı içinde olacaksınız.

Hedef kitlenizi sizden satın almaya teşvik etmek istiyorsunuz logonuzun sizi doğru şekilde temsil etmesini sağlamalısınız.

Logonuz başlangıçtan itibaren müşterilerinize markanızla ilgili beklentiler verecektir. Bu beklentileri doğru karşılayamazsanız işler yokuş aşağı gidecektir. Markanın bu kısmını doğru yapmak çok önemlidir.

İlk izlenim

Müşterileri etkilemek ve kendinize çekmek söz konusu olduğunda, bunu doğru bir şekilde yapma şansınız vardır. Logonuz sizi izleyenler ve takipçileriniz tarafından çizilemiyorsa, insanların başka bir yere tıklaması veya daha fazla sevdikleri başka bir şey bulması çok kolaydır.

Kötü bir logo tasarımı, işletmenizin ilk izlenimine ciddi zarar verebilir. Sonuçta, ucuz bir tasarımdan daha pahalı bir şey yoktur.

Marka Değerleri…

Logonuzun dünyadaki tek misyonu insanların işletmenizi tanımlamasına izin vermektir. Bu izni markanızın değerleri hakkında belirli mesajlar iletmek için de kullanabilirsiniz.

Buradaki anahtar kelime “basitlik”. Logonuza olabildiğince fazla anlam yüklemeye çalışmak sadece hedef kitlenizi bunaltır ve kafalarını karıştırır.

Da Vinci’nin dediği gibi “Sadelik en yüksek gelişmişlik düzeyidir”.

FedEx logosunu düşünün . E ve X arasındaki beyaz boşlukta gizlenmiş küçük oku hiç fark ettiniz mi? Bu, şirketin hızlı ve hassas olduklarını göstermesi için harika bir yol.

Bir logonun rolünü tamamen anlayabildiğinizde, işletmeniz için her açıdan daha iyi bir görüntü oluşturacaksınızdır.

Unutmayın; bunlar tanımlama ve marka değerleridir.

Esneklik

Logonuzun birkaç nedenden dolayı basit olması gerekir. En önemlilerinden biri, basit olduklarında, çok küçük veya çok büyük boyutlara kolayca ölçeklenebilir olmalarıdır.

Logonuzu çok karmaşık ayrıntılarla dolu yaparsanız, küçülttüğünüzde tüm bu ayrıntıları da kaybedersiniz.
Logonuzu nereye koyacağınızı iyi düşünün.

Web sitenizde, reklamlarınızda, promosyonlarınızda, kırtasiye malzemelerinizde, broşürlerinizde, pazarlama dokümanlarınızda... Dikey bir alanda veya yatay bir alanda çalışacağınız zaman elinizde sizi zorlamayacak bir esneklik içinde olmalı.

Basit tutarsanız, devam etmek için ihtiyacınız olan herhangi bir ortamı logonuz için ayarlayabilir olacaksınız.

Logo Nasıl Alınır

Logonuzdan memnun olmanızı ve hedef pazarınızda başarılı olmasını sağlamanın en iyi yolu, bunu bir tasarımcı tarafından profesyonelce yaptırmaktır. Online logo tasarımı için piyasada ekonomik ve online hizmetler de var.

İsim yapmış büyük bir ajansa binlerce liralar dökmenize de gerek yok. Küçük ve yerel bir grafik tasarımcısıyla benzersiz, yüksek kaliteli bir logo için kişisel hizmet alabilirsiniz.

Logonuzu yaptırmak için bir tasarımcı seçmeden önce yazımızda açıkladığımız gibi onların sizin için üretilecek bir logonun amacını anladıklarından emin olun.

Görsel olarak size hitap etmeyen bir iş yapan bir tasarımcıda yanlış bir şey tabi ki yok! Sadece markanız için oluşturduğunuz vizyonu o kişinin göremediğini düşünün ve bu tasarımcı ile yakın temas içinde olun, ya da bu tasarımcı ile çalışan bazı işletmelerle konuşun ve bir tasarımcıda aradığınız deneyimi edip edemediklerini anlamaya çalışın.

Ardından, logonuzda yanınıza almak istediğiniz türden net ve kesin bir görüntü koymak için çaba gösterin. Tasarımcınız dünyanın en iyisi olsa bile, istediğiniz görüntüyü anlayamıyorlarsa, ikiniz de mutsuz bir şekilde uzaklaşmış olursunuz.

İlk Logo Yapıcı

Logolar, bir işletmenin adını ve amacını basitçe ifade etmek için görüntüler, metinler, şekiller veya üçünün birleşiminden oluşur.

Bununla birlikte, iyi bir logo bir kimlik sembolü olabilir, hatta olmalıdır. İyi tasarlanmışsa, marka mesajınızı hedef kitlenizle duygusal bir bağlantı kurmanıza yardımcı olacak şekilde ileterek bir şirketin hikayesini de anlatır.

Sizin için yazdığımız bu ilham ilham verici tanım ile yazımıza devam edelim...

fq